Bilindiği üzere, mikroçip uygulamasında ve kayıt işlemlerinde karşılaşılabilecek güçlüklerin aşılabilmesi için, ev hayvanı sahipleri 31.12.2022 tarihine kadar il/ilçe müdürlüklerimize "Beyanname" ile müracaat etmeleri halinde, mikroçip uygulaması ve kayıt işlemi takip eden süreçte herhangi bir cezai işlem uygulanmadan tamamlanabileceği bildirilmiştir.
1- Hayvan sahipleri tarafından il/ilçe müdürlüklerimizin yanı sıra serbest veteriner hekimlere de beyanname verilebilecektir. 
2- Serbest veteriner hekimler tarafından alınan beyannamelere istinaden ekte göndermiş olduğum tabloya hayvan sahibi bilgileri ve ev hayvanına ilişkin bilgiler doldurularak hazırlanan liste onaylanarak bağlı bulunduğu Bölge Veteriner Hekimleri Odasına iletilecektir.
3- Bölge Veteriner Hekimler Odası tarafından toplanan listeler 31.12.2022 tarihine kadar resmi yazı ile il/ilçe müdürlüklerine teslim edilecektir.
4- Listelerde bulunan kişilere il/ilçe müdürlükleri tarafından Beyanname seçeneği seçilerek kayıtların girilebilmesi için sistemde bir ceza kaydı oluşturulacaktır.
5- Oluşturulan bu ceza kayıtları tekrar Odalara, Odalar tarafından da serbest veteriner hekimlere iletilerek hayvanların kayıtlarının girilmesi sağlanacaktır. 
6- *Beyannameyi alan serbest veteriner hekimler tarafından "Kişi ekleme" sayfasından hayvan sahibi bilgilerinin girilerek SMS doğrulamasının yapılması gerekmektedir.*
  
174 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın