Ruhsatlı Veteriner Tıbbi Ürünler
Yaralı leylek Tedavi edildi.

Tokatın Zile ilçesinde yaralı olarak bulunan Leylek; Doğa Koruma Milli Parklar ekipleri tarafından bulunduğu yerden alınarak Veteriner Hekimlerimiz tarafından gerekli muayenesi ve tedavisi gerçekleştirildi.

Tokat Veteriner Hekimler Odası Başkanı Seyit Sami KARYAĞDI ve Sağ kanadından yaralanan leyleğin gereken sağlık müdahalesinin yapıldığını, yara tedavisinin yerine getirilerek genel muayenesi ve tedavisinin gerçekleştirildiğini  Leyleğimiz için şu an hayati bir durumun olmadığını bildirdi. Tokat Valiliği ve İl Özel idaremizin zaten sokak hayvanlarına yönelik tedavi projesinin yürürlülükte olduğu bir dönemde sadece sokak hayvanları değil doğal hayat da yaşayan vahşi hayvanların bile tedavilerinin yapılarak doğaya salınma sürecine gidilmesinin tüm canlıların yaşam hakkına saygı çerçevesinde ilimiz için son derece önemli bir kazanç olduğunu bildirdi.

Yaşayan tüm canlıların sağlıklarının ve hayatiyetinin temini noktasında ilimizde bu güzel işlerin yapılmasını sağlayan, bu sorumluluğu kendinde edinerek doğaya, canlıya, insana saygılı bir ekibin tüm Türkiye ye örnek olacak bu projeler içinde olması bizler için sevindiricidir. Bu sebeple başta valimiz Dr Ozan BALCI olmak üzere Özel idaremize, İl Genel Meclisimize ve emek veren herkese teşekkür ediyorum dedi.

Doğa Koruma ve Milli Parkları ekiplerince teslim alınan leylek gerekli bakımı yapılarak iyileşme süreci sonrası doğaya uyum aşamasına gelince tekrar doğaya salınmasının gerçekleştirileceği bildirildi.

  
145 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret26178